کارگاه یک روزه لیزر پرتوان در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد

کارگاه لیزر پرتوان و کاربرد آن در فیزیوتراپی در شهر کرمانشاه برگزار شد.

 

شرکت مهندسی پزشکی نوین، در راستای خط ‌مشی خود که ارتقا سطح دانش و مهارت جامعه فیزیوتراپی ایران است، این بار به برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع لیزر پرتوان در غرب کشور اقدام نمود.

در این کارگاه که در شهر کرمانشاه و با همراهی انجمن فیزیوتراپی این شهر برگزار گردید، جناب آقای دکتر نوید طاهری- مدرس دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان- ضمن تشریح آخرین دستاوردهای علمی درزمینه‌ی لیزر پرتوان، به آموزش تکنیک‌های به‌کارگیری این مدالیته برای فیزیوتراپیست ها پرداختند.

دکتر طاهری در بخش نخست این کارگاه، ضمن توضیح تکنولوژی‌های مختلف در تولید لیزر پرتوان و کم توان، به معرفی انواع مختلف لیزر پرتوان پرداختند و موارد کاربرد و عدم کاربرد،‌ انواع روش های درمانی و … را به تفصیل برای شرکت کنندگان بازگو نمودند. در ادامه نیز شرکت کنندگان این فرصت را یافتند تا با تکنیک‌های درمانی این مدالیته آشنا شده و جزییات کار با دستگاه لیزر پرتوان و نکات آن را به صورت عملی آموزش ببینند.

هرچند استقبال کم‌نظیر فیزیوتراپیست های عزیز کرمانشاهی موجب شد ظرفیت کارگاه لیزر پرتوان ۱۰ روز قبل از پایان مهلت ثبت‌نام تکمیل گردد اما با مساعدت انجمن فیزیوتراپی استان کرمانشاه ظرفیت کارگاه افزایش داده شد؛ بدین ترتیب امکان حضور فیزیوتراپیست های گرامی، از شهرهای دیگری مانند تبریز، میانه، شهرکرد، سنندج، اراک، کرج و…. نیز در این مجمع علمی فراهم گردید.

در این بین، آنچه بیش از هر چیز موجب خرسندی شرکت مهندسی پزشکی نوین شد، ابزار رضایت فیزیوتراپیست های عزیز از کیفیت کارگاه لیزر پرتوان و اظهار علاقمندی ایشان نسبت به برگزاری مجامع علمی مشابه توسط این شرکت بود.